Doprava

Lodné kontajnery Bôry sú prepravované na špeciálnych kontajnerových návesoch (plato) s upevňovacími tŕňmi.  Lodný kontajner o dĺžke 6 metrov (20´DC) je možné prevážať i na valníkoch alebo autách s hydraulickou rukou. Dopravu po dohode zabezpečujeme po celej SR a ČR..

Manipulácia

Na vykládku 12-metrového kontajnera je potrebné, aby si zákazník zabezpečil zdvíhacie zariadenie (žeriav) s nosnosťou podľa vzdialenosti vykládky. Odporúčame konzultovať s dodávateľom žeriavu, aby zvážil terén a prekážky v mieste vykládky (el. napätie a pod.).

Vysokozdvižný vozík (vhodný iba pre 20´ DC kontajnery) – min. hmotnosť 5 000 kg, nosnosť 2 000 – 3 500 kg, dĺžka lyžín min. 2 000 mm a šírka lyžín min. 150 mm. Vozidlo s hydraulickou rukou (nevhodné na prevoz 12-metrových kontajnerov 40´HC, 40´DC) odvezie jeden alebo  dva 6-metrové kontajnery, ktoré i vyloží. Nakoľko je to závislé od nosnosti hydraulickej ruky, odporúčame konzultovať s dopravcom.

Uloženie

Lodný kontajner je potrebné uložiť na rovnú spevnenú plochu, najlepšie na betónové pätky alebo iné nosníky. Pri podzemných stavbách je potrebné vykonať paženie bočných stien a stropu o obvodovú konštrukciu, aby nedošlo k prehnutiu stropu a stien. Pri stohovaní je potrebné kontajnery zaistiť spojovacími prvkami alebo kontajnerovými tŕňmi, aby nedošlo k zosunutiu nastohovaných kontajnerov.

Spojovacie prvky

Oceľové spojovacie prvky slúžia na fixáciu troch a viac lodných kontajnerov uložených na seba.  Je dôležité i takýmto spôsobom zamedziť zrúteniu kontajnerov, najmä pri zlých poveternostných vplyvoch. Ukladať na seba je možné iba nepoškodené kontajnery s pevnou konštrukciu a rovnakej veľkosti.

Viac o spojovacích prvkoch