Rodinný dom z lodných kontajnerov v Hranicích na Moravě

Lodný kontajner Bôry - Dom z lodných kontajnerov

V decembri 2020  pán Marek Popálený – Slovák žijúci v moravskom mestečku Hranice dokončil svoj rodinný dom z lodných kontajnerov o obytnej ploche 130 m2 + 28 m2 terasa , využil pritom 5 kusov 12metrových lodných kontajnerov (40´HC).

Vo finálnej cene 73 000 € s DPH pán Popálený presťahoval svoju 4-člennú rodinu do nového ultramoderného rodinného domu s veľkoplošným presklením, ktorý si postavil sám a svojpomocne. S jeho realizáciou začal v apríli 2020, kedy mu naša spoločnosť dodala na výstavbu kontajnery a vyvrátil tak dohady o výhodnosti využitia lodných kontajnerov na výstavbu.

Lodný kontajner Bôry - Skelet rodinného domu z lodných kontajnerov

Ani nie v cene  3 – izbového bytu o rozlohe 70m2 – vytvoril za 9 mesiacov 140 m2 moderného obytného priestoru.

V súčasnosti v cene 100 € ponúka na predaj svoje skúsenosti z výstavby, rozpis nákladov na stavbu a projektovú dokumentáciu, čím realizátor stavby ušetrí minimálne 10% z uvedenej ceny, ak nezopakuje chyby, ktoré pán Popálený urobil pri jeho výstavbe. Naviac umožňuje záujemcom obhliadku jeho rodinného domu.

Robustný skelet lodného kontajnera, ktorý bol konštrukčne uspôsobený na prepravu tovaru, je ideálnym materiálom pre vytvorenie modulárneho staticky bezpečného objektu. Umožňuje objekt umiestniť nad zem, čím sa vlastník zbavuje problémov vznikajúcich pri stavbách pôsobením zemskej vlhkosti  a vzniká úspora nákladov inak nevyhnutných pre izoláciu objektu spojeného so zemou. Využitie lodných kontajnerov je ideálne pre realizáciu objektov v prostredí nestabilného podložia alebo v zátopových územiach, kde hrozia záplavy.

Lodný kontajner Bôry - Postup pri výstavbe domu z lodných kontajnerov

Ideálnym riešením pre záujemcov pokiaľ disponujú s väčším pozemkom je realizovať dve stavby naraz, čím sa ušetria ďalšie náklady spojené s realizáciou stavby a predajom jednej z nich sa realizátorovi vrátia všetky investované finančné prostriedky.

Zároveň tento projekt dáva odpoveď, čomu je možné sa venovať v dnešnej dobe pandémie, ak máte voľný čas a túžite po novom bývaní.

Lodný kontajner Bôry - Dom z lodných kontajnerov
Lodný kontajner Bôry - Dom z lodných kontajnerov